Strategia ostra jak pepperoni


Książka “Strategia ostra jak pepperoni”,  Jens Weidner – recenzja.

Niestety słabiutko. Spodziewałem się sporo po tej książce, tym bardziej, że w książce “Naucz ich jak mają Cię traktować” B. Stolarczyk przytoczył bardzo dobrą technikę “ostrej odmowy” (“Nie. I pomyśl dlaczego nie.”). Właściwie to właśnie z powodu tej techniki zdobyłem tą książkę (trzeba było szukać na portalach Aukcyjnych..). Niestety ta jedna technika to zdecydowanie najlepsza rzecz w całej książce. Co więcej, reszta treści nawet nie zbliża się do niej poziomem. Szkoda.

Jest to trochę takiego ogólnego ględzenia, pewna wartość tej książki leży też w tym, że prezentuje podejście odmienne od tego co jest obecnie modne (empatia, inteligencja emocjonalna itp). Jeśli ktoś czuje że rzeczywiście jest w firmie mocno wykorzystywany, to lektura niektórych fragmentów (np. strategie dławienia przeciwnika) może trochę otworzyć oczy. Dzięki temu oczywiście ktoś może sobie w ogóle uświadomić, że na przykład został przez kogoś wmanewrowany w trudną sytuację w sposób całkowicie świadomy i z pełną determinacją.

Ogólnie jednak, jeśli brać pod uwagę wartość praktyczną (rzeczy, które można od razu zastosować podczas rozmowy), wypada dosyć słabo. Nie mogę jej polecić.